Komunikat Dyrektora z dnia 26.06.2020r.
Dodane przez mpiasecka dnia 26/06/2020 09:01:55

Komunikat nr 16
Dyrektora Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim
z dnia 26.06.2020r.

Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim

Kończymy rok szkolny 2019/2020, który przebiegał w sposób nietypowy, ponieważ po raz pierwszy w historii szkolnictwa z powodu pandemii koronawirusa w ostatnich trzech miesiącach uczniowie nie chodzili do szkoły, a nauka prowadzona była przez internet.

Dobrze, że prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele posiadali odpowiedni sprzęt i umiejętności do nauki zdalnej. Tam gdzie były największe problemy to szkoła wypożyczyła uczniom laptopy.

Uczniowie w zdecydowanej większości byli aktywni i dzięki temu wszyscy zostali sklasyfikowani.

Gratuluję uczniom, którzy kończą klasę z wyróżnieniem i otrzymują za to nagrody.

Dziękuję wszystkim, którzy angażowali się w prace Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu a także reprezentowali szkołę w konkursach czy zawodach sportowych jak również w akcjach promujących naszą szkołę.

Wiele działań na rzecz ucznia – a więc kursy zawodowe, praktyki wyjazdowe za granicę były planowane w ostatnich miesiącach roku szkolnego i jak wiemy nie odbyły się z powodu pandemii. Wszystkie te działania nie przepadną, ponieważ zostały przesunięte na przyszły rok szkolny.

Mamy wszyscy nadzieję, że od września będziemy pracować i uczyć się w szkole, ponieważ nauka zdalna to konieczność.

W nauce zawodu nie można właściwie prowadzić zajęć praktycznych zdalnie, uczeń nie ma potrzebnego kontaktu ze sprzętem w pracowni lub u pracodawcy.

Przed Wami wakacje – pamiętajcie pandemia trwa, zachowujcie się bezpiecznie pod względem sanitarnym, ale także nad wodą czy poruszając się pojazdami.

W imieniu dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły życzę udanych i wesołych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu
Dyrektor Szkoły
Bogusław Łazik


Rozszerzona zawartość newsa