Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

PRAKTYKI ZAGRANICZNE NASZYCH UCZNIÓW

W terminie 03.10.2022 -14.10.2022 41 uczniów/uczennic ZS w Gorzowie Śląskim uczestniczy w praktykach zawodowych. Praktyki realizowane są w ośrodku szkoleniowym we Frankfurcie nad Odrą (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych) oraz ośrodku szkoleniowym pod Poczdamem (Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Technikum Usług Fryzjerskich. Wyjazd na praktyki finansowany jest z Programu Erasmus +.
 
Uczniowie/uczennice klas drugich, trzecich oraz czwartych, odbywają dwutygodniowy staż w UAZ Bauwirtschaft we Frankfurcie nad Odrą, gdzie szkolą się zarówno w branży gastronomicznej połączonej z tematyką zdrowego odżywiania. Uczą się wielu nieznanych wcześniej dań związanych z kuchnią niemiecką i zdrowym odżywianiem. Poniżej fotorelacja z pierwszych dni praktyk.
 
Uczniowie/uczennice branży fryzjerskiej szkolą się w Izbie Rzemieślniczej pod Poczdamem. Nabywają umiejętności zawodowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu, z tematyki strzyżenia, koloryzacji, nowoczesnych technik stylizacji, połączonych z elementami kosmetyki.
Uczniowie branży mechanizacyjnej/ agrotronicznej na warsztatach szkolą się na maszynach oraz silnikach rolniczych. W drugim tygodniu odbędzie się szkolenie spawania metodą MAG.