Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

TUF - FRYZJERSTWO z elementami kosmetyki

TECHNIKUM USŁUG FRYZJERSKICH
z elementami kosmetyki

Szkoła z przyszłością, idealna dla osób kreatywnych: daje kwalifikacje do zarządzania salonem fryzjerskim, świadczenia usług fryzjerskich. Nowością jest wprowadzenie innowacji pedagogicznej przez poszerzenie programu nauczania o zagadnienia kosmetologii. Uczeń w trakcie nauki poznaje zarówno tajniki fryzjerstwa dotyczące pielęgnacji włosów, farbowania, strzyżenia i formowania fryzur, lecz także wiedzę i umiejętności z zakresu stylizacji i wizażu.
Absolwent szkoły posiada umiejętności odpowiedniego doboru fryzury i makijażu do typu urody, estetycznego kształtowania wizerunku, udzielania porad z zakresu pielęgnacji włosów i skóry, wykonywania makijażu dostosowanego do pory dnia i okoliczności, zdobienia paznokci oraz obsługi klienta na najwyższym poziomie. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie szkoły w bogato wyposażonej pracowni szkolnej oraz w salonach fryzjerskich.
Od drugiego semestru w klasie V uczniowie mogą rozpocząć naukę w Technikum Usług Kosmetycznych i zdobyć w krótkim czasie – 2 lata- pokrewny bardzo atrakcyjny zawód.