Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

DO SZKOŁY GOTOWI? START!

DO SZKOŁY GOTOWI? START!

zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Domów Dziecka

         Na pomysł wpadły wolontariuszki: Julia Kustra i Wiktoria Psuja, które wystosowały zaproszenia do 14 okolicznych szkół, aby włączyły się do naszej akcji. Odpowiedziało 8 szkół: PSP w Gorzowie Śl., PSP w Uszycach, PSP w Kościeliskach, PSP w Jaworznie, PSP nr 3 w Praszce, ZS Ponadpodstawowych w Praszce , ZSZ w Oleśnie i nasza szkoła.

   Zbiórka trwała w  październiku a w listopadzie zebrane przybory zostały policzone i rozdzielone do  5 Domów Dziecka. Wolontariusze z opiekunem osobiście przekazali je do następujących placówek:

Dom Dziecka im. M. Konopnickiej w Sowczycach

Dom Dziecka im. U. Ledóchowskiej w Komornikach

Domy Dziecka w Bogacicy, Lasowicach Małych i Bąkowie

Ponadto Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Praszce przekazał  na nasze ręce 200zł  uzyskane ze szkolnej akcji sprzedaży ekologicznych deserów a Samorząd Szkolny naszej szkoły przekazał 100zł i za te pieniądze zakupiliśmy kuchenkę mikrofalową, którą przekazaliśmy do Domu Dziecka w Komornikach.

   Dyrektorzy poszczególnych placówek opowiedzieli wolontariuszom biorącym udział w akcji jak wygląda życie dzieci w Domach Dziecka. Niestety ze względu na pandemię nie spotkaliśmy się z wychowankami.

Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy!!!

 Opiekun Klubu - Anna Mularczyk