Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

POKAZY ZAWODOWCÓW DLA ÓSMOKLASISTÓW W ZS W GORZOWIE ŚLĄSKIM

W dniu 23 marca 2022 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Praszki, Gorzowa Śląskiego, Kowali, Strojca, Jaworzna, Cieciułowa, Żytniowa i Kozłowic.

Uczniowie obejrzeli Pokaz Kuchni Molekularnej przeprowadzony przez Szefa Kuchni i założyciela Edukacji od Kuchni Kamila Klekowskiego.  Było zaskakująco i przepysznie.

Sorbet z soku jabłkowego z espuma z soku marchewkowego, flambirowane mango z mrożoną kruszonką pomarańczową to tylko niektóre z prezentowanych potraw tej kreatywnej kuchni.

Uczniowie zwiedzali również pracownie zawodowe naszej szkoły. Pracownia gastronomiczna przywitała pysznym poczęstunkiem, była pizza, kulki daktylowe, desery z chia. Uczniowie klasy 3B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych prezentowali zajęcia gastronomiczne i wspólnie z młodszymi kolegami przygotowywali wypieki z ciasta drożdżowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pracownie fryzjerskie, w których przyszli adepci sztuki fryzjerskiej mogli zapoznać się ze specyfiką zawodu oraz skorzystać z usług fryzjerskich. Uczennice klasy 3B, 4B i 2A Technikum Usług Fryzjerskich, w dość krótkim czasie, wykonały na głowach przeróżne fryzury i chętnie udzielały informacji dotyczących nauki zawodu.

Natomiast uczniowie zainteresowani kierunkiem Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Spawalnictwem uczestniczyli w prezentacji pracowni mechanicznej i nauki jazdy. Następnie odwiedzili pracownię techniczną do praktycznego nauczania budowy i działania maszyn i urządzeń rolniczych oraz nauki spawania. Zobaczyli pokaz nauki jazdy ciągnikiem z przyczepą.

POKAZ KUCHNI MOLEKULARNEJ - kliknij