Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

ZAINWESTUJ W ŚRODOWISKO

Pod tym hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To rok szkolny szczególny, ponieważ priorytetem edukacyjno-wychowawczym jest ekologia. To zwrócenie uwagi na przyjaźń do środowiska, dbałość o nie – jest prawdziwą inwestycją w naszą przyszłość. Zadbajmy o ochronę środowiska, rozpoczynając od siebie a ono odwdzięczy się nam olbrzymimi korzyściami, które będziemy czerpać w postaci czystego powietrza, czystej wody, równowagi temperatur i niepowtarzalnego piękna.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym, który trwał od początku września. Rozpoczął się „Sprzątaniem świata”, wykonywaniem plakatów nt. ekologii w kierunkach kształcenia jakie mamy w szkole tj. we fryzjerstwie, gastronomii, rolnictwie. Dodatkowo ekologia w życiu codziennym , w motoryzacji, pracy zawodowej, w turystyce itp. Mieliśmy też spotkania z przedstawicielami ochrony środowiska szczególnie z zakresu rolnictwa.

Pogadanki w klasach, prezentacja pod tytułem „Ja jestem odpowiedzialny/odpowiedzialna za ochronę środowiska”. Uczniowie klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wzięli udział w „Teście wiedzy o rolnictwie ekologicznym” pod patronatem Instytucji Doradztwa Rolniczego w Radomiu.

W dniu obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się projekcja filmów pt. „ Nasze rzeki”, wyświetlanie zdjęć z miejsc najczęściej zaśmiecanych w szkole, która była już wstępem do finałowego konkursu.

Estetycznym, pełnym uroku punktem był pokaz fryzur ekologicznych z elementami natury we włosach, wykonany pod okiem nauczycielek uczących zawodu P. Anny Konarskiej i Anety Wróblewskiej Podsumowaniem projektu ekologicznego w naszej szkole była konkurencja między klasowa, która polegała na rozwiązaniu testu wiedzy ekologicznej, przepisowej segregacji oraz dużej dawki wiedzy w postaci wystawki tematycznej wzmacniającej świadomość i odpowiedzialność za naszą Ziemię.

Anna Mularczyk

Małgorzata Szarek