Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

WARSZTATY PIECZENIA I DEKOROWANIA PIERNICZKÓW

W czwartek 15 grudnia uczniowie naszej szkoły z III klasy Technikum Żywienia Usług Gastronomicznych:  Denis Korzeniowski, Wiktoria Mencfel, Michał Grzelak, Kinga Mrugała, Marta Joszko i Wiktoria Wieczorek przeprowadzili warsztaty wypiekania i dekorowania pierniczków - pod opieką pani Magdaleny Piaseckiej-Gwoździewicz w Zespole Placówek Specjalnych w Praszce.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać sekretny przepis na pierniki. Wyrabiali  i wałkowali ciasto i za pomocą różnych foremek wycinali świąteczne pierniczki, które następnie zostały  wypieczone. Przy dźwiękach świątecznych piosenek uczniowie ozdabiali wcześniej upieczone pierniczki. Cudowna atmosfera, unoszący się zapach pierników, świąteczne melodie wprawiły wszystkich w niezwykły świąteczny nastrój.

Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji wspólnego pieczenia pierników przed świętami Bożego Narodzenia. Nie bez znaczenia był też aspekt integracyjny.

Po warsztatach w podziękowaniu zostaliśmy obdarowani prezentami wykonanymi przez podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych, za co bardzo dziękujemy.

Magdalena Piasecka - Gwoździewicz