Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

Projekt „Poznaj Polskę” - Wycieczka do Trójmiasta i Malborka

W dniach 16-18 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta i Malborka dofinansowanej  przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zwiedziliśmy Stare Miasto w Gdańsku, Muzeum Poczty Polskiej, Muzeum Bursztynu, Europejskie Centrum Solidarności, Stocznię Gdańską - miejsce narodzin Solidarności, popłynęliśmy statkiem na Westerplatte- miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Ponadto wysłuchaliśmy koncertu na zabytkowych organach w katedrze Oliwskiej i zobaczyliśmy piękny Park Oliwski z palmiarnią. Następnie w Gdyni przy Skwerze Kościuszki zwiedziliśmy statek- muzeum „ Dar Pomorza”-trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 roku w Hamburgu a zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Oczywiście zobaczyliśmy też Sopot ze wspaniałym Grand Hotelem i najdłuższym molem nad Bałtykiem. W ostatnim dniu wycieczki zwiedzaliśmy  Muzeum Zamkowe w Malborku – największy w Europie zamek krzyżacki , wpisany na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

   Wycieczka bardzo edukacyjna, dzięki wspaniałym przewodnikom, wrażenia   łącznie z pięknymi zachodami słońca nad Bałtykiem w miejscowości Jantar długo pozostaną w naszej pamięci.

Opiekunowie: Anna Łabanowicz- Szafran, Małgorzata Baran, Zbigniew Popczyk.

Autor projektu- Rafał Ciupa, kierownik wycieczki- Anna Mularczyk