Wersja dla słabowidzących
Oferta dla absolwentów

PRAKTYKI W NIEMCZECH - I TYDZIEŃ - PAŹDZIERNIK 2023

W terminie 08.10.2023 -20.10.2023 40 uczniów/uczennic ZS w Gorzowie Śląskim uczestniczy w praktykach zawodowych. Praktyki realizowane są w ośrodku szkoleniowym we Frankfurcie nad Odrą (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych) oraz ośrodku szkoleniowym pod Poczdamem (Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Technikum Spawalnictwa oraz Technikum Usług Fryzjerskich. Wyjazd na praktyki finansowany jest z Programu Erasmus +.

Uczniowie/uczennice klas drugich, trzecich, odbywają dwutygodniowy staż w UAZ Bauwirtschaft we Frankfurcie nad Odrą, gdzie szkolą się zarówno w branży gastronomicznej połączonej z tematyką zdrowego odżywiania. Uczą się wielu nieznanych wcześniej dań związanych z kuchnią i tradycją niemiecką oraz zdrowym odżywianiem.

Uczniowie/uczennice branży fryzjerskiej szkolą się w Izbie Rzemieślniczej pod Poczdamem. Nabywają umiejętności zawodowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu, z tematyki strzyżenia, koloryzacji, nowoczesnych technik stylizacji, połączonych z elementami kosmetyki.

Uczniowie branży mechanizacyjnej/ agrotronicznej na warsztatach szkolą się na maszynach oraz silnikach rolniczych.

Uczniowie branży spawalniczej na warsztatach łączą materiały różnymi metodami spawalniczymi. Spawanie metodą MAG.

Poniżej fotorelacja z pierwszych dni praktyk.